BZENECKÝ VÝTVARNÝ PODZIM 2018

BZENECKÝ VÝTVARNÝ PODZIM

BZENECKÝ VÝTVARNÝ PODZIM
ZÁMEK BZENEC

14.9. – 30.9.2018

XIV.
ROČNÍK
MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKY SOUČASNÉHO
VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

VERNISÁŽ NA ZÁMKU VE BZENCI
14.9.2018 V 17:00 hodin

PROGRAM: SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR JAROSLAV

OTEVŘENO: ÚT – PÁ 16.00 – 18.00 HODIN, SO – NE 14.00 – 18.00 HODIN


Vážení přátelé,

letošní 14. ročník Bzeneckého výtvarného podzimu je poslední a zúčastní se jej pouze členové SDRUŽENÍ VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ MORAVSKÝCH, SDRUŽENÍ VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ A TEORETIKŮ JIHOVÝCHODNÍ MORAVY  a účastníci mezinárodního sympozia uměleckého smaltu z Frýdlantu nad Ostravicí.

Srdečně Vás zvu do zámku ve Bzenci na vernisáž, která se uskuteční dne 14. 9. 2018, děkuji za dosavadní spolupráci a přeji hodně úspěchů v uměleckém i osobním životě.

Dr. Milan Raška, organizátor


Bzenecký výtvarný podzim

mezinárodní přehlídka současného výtvarného umění

Bzenecký zámek se stává každoročně na podzim místem pořádání přehlídky současného výtvarného umění. Pořadatelé jsou Město Bzenec, Unie výtvarných umělců ČR, Galerie výtvarného umění v Hodoníně a Sdružení výtvarných umělců a teoretiků jihovýchodní Moravy.

Projekt vznikl v roce 2005 a předpokládal využití netradičních interiérů zámku, který je po částečné rekonstrukci, k pořádání výstav soch, obrazů, fotografií a dalších výtvarných artefaktů současných výtvarných umělců. Každoročně se zde představí několik desítek autorů z České republiky a ze zahraničí (Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa, Francie a Ruska). Část expozice je pravidelně věnována představení prací studentů a ateliérů středních uměleckých škol. Akce trvá 14 dnů a vernisáž s kulturním programem je součástí slavností Bzeneckého krojovaného vinobraní.

Organizátoři výstavy chtějí touto formou představit veřejnosti tvorbu současných umělců v kontextu s naší i zahraniční uměleckou scénou a současně propagovat jak samotné město Bzenec, tak i celý region.